باگسترش بهره ­برداری از منابع گازی پارس جنوبی و تأسیس واحدهای متعدد پتروشیمی به ویژه واحدهای اوره و آمونیاک در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، ایجاد یک واحد تولید UFC85 و فرمالین در منطقه ضروری گردید. در این راستا شرکت اهتمام­جم باهدف تأمین منافع ملی و بالابردن ارزش افزوده در مصرف منابع گازی پارس جنوبی در سال 1387 اقدام به تأسیس واحد تولید UFC85 در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس ـ عسلویه با ظرفیت تولید سالانه 80000 تن فرمالین و مشتقات آن تحت لیسانس شرکت آلدر ایتالیا نمود که طراحی تفضیلی واحد و تأمین پایه تاسیسات جانبی (OFF SITE) آن توسط مهندسان و شرکت­های معتبر ایرانی انجام گردید و فاز اول آن در فروردین ماه سال 1390 به بهره­برداری رسید.
شرکت اهتمام جم به لطف پروردگار موفق گردید تا با بهره مندی از به روزترین ماشین آلات و تجهیزات تولید و با استفاده از آخرین تکنولوژی روزدنیا و تکیه بر تجربیات ارزشمند و دانش فنی تیم متخصصین خود، از همان بدو امر با تولید محصولات باکیفیت و استاندارد، اعتماد و رضایت مشتریان خود را جلب نماید.
توجه ویژه مدیران و مسئولین شرکت به مسائل زیست محیطی، کلیه فعالیتهای تولیدی شرکت را در چهارچوب حفاظت و نگهداری از محیط زیست قرارداده و این شرکت به عنوان یکی فعالین صنعت سبز در زمره شرکتهای دوستدار محیط زیست در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس شناخته شده است.